Ketamine een GHB bij seks

VRAAG

Beste Drugsinfoteam, Mijn vriendin (xx jr) en ik (xx jr) gebruiken 2 a 3 keer per jaar drugs tijdens de sex. Wij genieten nog volop van elkaar zonder drugs maar vinden met soms een extra dimensie geven. Tot voor kort gebruikte wij xtc met later in de comedown ghb dit bevalt ons heel goed. Wij hebben samen een keer ketamine gebruikt en dit was een super ervaring. Nu zou ik graag nog een keer ketamine gebruiken maar mijn vriendin wil/durft dat niet ivm mogelijke blaasproblemen. Mijn vraag is de volgende. Past het gebruik van ketamine (voor mij) en ghb voor mijn vriendin bij elkaar. Ooit heb ik gelezen dat als je drugs gebruikt tijdens de sex je allebei dezelfde drugs moet gebruiken om in dezelfde vibe te komen. Ik vind het wazige en ongecoordineerde van ketamine heel lekker. Ik weet dat ghb dat minder heeft. Kortom ik ketamine en mijn vriendin ghb is dat een goede combinatie. Komen wij in een zelfde vibe. Ik hoor zie graag jullie antwoord tegemoet. Overigens is jullie informatie op dit forum zeer waardevol.

ANTWOORD

Het antwoord is ja, net zo goed als nee. 

Een antwoord op de vraag is het beste te geven vanuit het Drugs, Set en Setting model. Dat model stelt dat het effect van een drug, niet alleen door de drug zelf bepaald wordt. Maar ook door de set (persoon) en de setting (omgeving). Als mensen xtc gebruiken tijdens een festival, ervaren mensen doorgaans minder effect op seksueel vlak, dan wanneer mensen het gebruiken in de setting die je omschrijft. Ben je al erg opgewonden, kan dat zeker versterkt worden door ketamine. Maar ketamine is niet per definitie een drug dat seksueel stimulerend werkt, behalve soms in lage doseringen als de setting er ook naar is. Ghb is bijvoorbeeld wel typisch een middel wat seksueel stimulerend werkt. Het ontremd en maakt gevoeliger. 

Het ligt dus erg aan de intentie, de persoon en de setting waarin je het gebruikt. Dus kan het prima samen gaan als de één ketamine gebruikt en de ander ghb. Maar het kan inderdaad net zo goed zijn, dat jullie daardoor niet op dezelfde 'frequentie' komen. Of de behoefte wat uiteenlopender ontstaan. Men kan bijvoorbeeld onder invloed van ketamine wat 'afwezig' of 'sloom' worden. Wat voor mensen die dat niet gebruiken, minder gezellig kan zijn.

Lang verhaal kort. Het kan goed werken, maar misschien ook niet. Daar komen jullie maar op één manier achter. Door het te proberen. Bespreek goed van te voren met elkaar over hoe jullie dat dan gaan proberen. Hou je het bij één dosering en daarna even een momentje van bezinning bijvoorbeeld?

Als laatste wil ik nog wat informatie meegeven over het volgende: het combineren van drugs kan onvoorspelbare reacties geven. De coming down van xtc kan de effecten van zowel GHB als ketamine maskeren. Hierdoor voel je soms niet goed dat je eind van de avond al aardig wat GHB of ketamine op hebt. Als de xtc dan helemaal uitwerkt kan dit problemen geven zoals outgaan. Zorg daarom voor een zo laag mogelijk dosis om dit risico te beperken. Neem niet steeds bij en combineer niet met nog meer drugs, en ook geen alcohol, vanwege de grote extra risico's op outgaan en ademhalingsonderdrukking. 

Groet,

Dion

 

26 september 2025
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >