Herstel na 3-MMC of 4-MMC
Beste vraagsteller,
Ik lees een aantal vragen in je bericht. Je wilt wat weten over het wegblijven van effect bij xtc, verhoogde hartslag bij gebruik van 3-mmc of 4-mmc en het herstel na gebruik.
Eerst even over het xtc gebruik en het wegblijven van effect. Zoals je zelf al aangaf, heb je een behoorlijke kans dat je lichaam min of meer gewend is geraakt aan de stof en dat je daarom niet meer hetzelfde ervaart als eerder. Je doseert hoog; je geeft aan dat je laatst op één avond voor 1000 mg aan xtc hebt geslikt. Het euforische/gelukzalige gevoel blijft weg terwijl je wel de risico's behoorlijk vergroot door zo hoog te doseren. Een ander aspect wat ervoor kan zorgen dat het niet meer werkt is dat er onvoldoende tijd zit tussen het gebruik. De meeste mensen doseren tussen de 1 tot 1,5 mg mdma per kilo lichaamsgewicht. Meer daarover weten? Kijk even op onze pagina over xtc.
Het niet meer ervaren van de effecten wordt ook wel de 'loss of magic', genoemd. De loss of magic heeft waarschijnlijk te maken met de anticipatie die je op de drug hebt. De eerste keren dat je gebruikte was het gevoel nieuw, iets dat je nog nooit eerder ervaren hebt. Op het moment dat je vaker gebruikt weet je wat er te wachten staat. De verwachting die heb van een drug is een belangrijk onderdeel van je gebruiksset. De verwachting heeft dus een behoorlijke invloed op het daadwerkelijke effect.
Je hebt geëxperimenteerd met miauw miauw, dit is een zogenaamde designer drug. Designerdrugs zijn nieuwe stoffen waarover nog weinig of niets bekend is wat betreft de risico's (op de korte en lange termijn). Je bent bij gebruik van deze middelen je eigen proefkonijn. Je noemt zelf al dat 3-MMC of 4-MMC vaak vervuilingen heeft. Deze vervuiling is niet alleen de verwisseling van 3-mmc of 4-mmc, ook andere vervuilingen komen veel in deze samples voor. De enige manier om zeker te weten wat er in jouw sample zit is door te laten testen. Dit kan anoniem bij een van de testpunten in Nederland. 3-MMC en 4-MMC behoren tot de canthinonen stofgroepen. Van deze middelen kan de hartslag omhoog gaan. Dat je het zelfs na drie uur nog merkte kan te maken hebben gehad met de stimulerende effecten van het middel. Én daarnaast, op het moment dat je er erg op let, kan je de versnelde hartslag ook aanwakkeren; doordat je je mogelijk zorgen maakt gaat je hart weer sneller kloppen. Hoe dan ook, het is een bijwerking die we van gebruikers vaker horen.
Verder kan ik je helaas niet adviseren over wat te nemen om je hartslag weer wat omlaag te krijgen. Meer middelen nemen kan onvoorspelbare effecten met zich mee brengen. Dat raad ik dus altijd af. Wat wel kan helpen is proberen om je hartslag op een natuurlijke manier omlaag te brengen: meer letten op rustig ademhalen of ademmeditaties kunnen daarbij helpen. Ook het slapen goed inleiden: geen harde muziek in de periode daarvoor en niet teveel andere zaken waar je onrustig van wordt.
Als je L-tryptofaan neemt na xtc gebruik let er dan op dat je dit pas 24 uur na je laatste dosis xtc inneemt, anders kun je serotoninesyndroom ontwikkelen.
Hopelijk kun je iets met deze informatie. Je kunt altijd nog een bericht sturen.
Groet,
Celeste