ik heb de effecten van xtc (mdma) meerdere...
Je code was: 1337
Beste vraagsteller,
Je vraagt of je hersenschade hebt.
Je hebt de hoeveelheid van 10 of meer fors gedoseerde XTC pillen gebruikt. Dit kan hersenschade opleveren, maar dat hoeft niet het geval te zijn. Als je nu geen lastige klachten hebt (kijk bijvoorbeeld eens achter de informatie hieronder over het medisch spreekuur) of als je geen problemen met het concentreren op het herinneren hebt, heb je geluk gehad. Depressiviteit en andere nare mentale stoornissen kunnen ook optreden .
Bij combinaties is het uiteindelijke effect altijd onvoorspelbaar. De combinatie van MDMA en Mephedrone kan elkaar versterken.
Ik vertel je weinig nieuws dat je veel risico neemt met het nemen van deze hoeveelheden in combinatie. Als je alsnog klachten krijgt, kun je contact opnemen met het medisch spreekuur Partydrugs. Meer informatie hieronder.
Info Medisch Spreekuur Partydrugs
Regelmatig kloppen er mensen aan bij Brijder Verslavingszorg die hardnekkige, medische klachten hebben na gebruik van drugs (inclusief partydrugs en blowen). Brijder verslavingszorg startte daarom enkele jaren geleden een landelijk medisch spreekuur in Haarlem. De behandeling is in veel gevallen succesvol.
Klachten door partydrugs
Veel door drugs veroorzaakte klachten gaan vanzelf voorbij. Dit is echter niet altijd het geval. In ernstige gevallen kunnen de klachten zelfs jaren duren. Medische en/of psychische behandeling is dan noodzakelijk.
XTC is meestal de aanleiding voor het ontstaan van de klachten, maar alle hallucinogenen (paddo's, cannabis, LSD) kunnen het veroorzaken. Meestal is er een bad-trip aan voorafgegaan en meestal zijn er meerdere middelen tegelijk gebruikt.
Voorbeelden van dit soort klachten zijn: angst, paniek, depressie, gevoel dat de wereld "vreemd" is (derealisatie), gevoel alsof je je eigen lichaam als vreemd ervaart (depersonalisatie) en HPPD. Dit betekent Hallucinogen Persisting Perception Disorder en staat voor problemen bij het zien: visual snow ( sneeuwbeelden), nabeelden, trillende beelden en floaters zien zijn voorbeelden die storend kunen zijn. Verder komt voor: slechte concentratie en verminderd geheugen, klachten in het hoofd (schokken, duizelingen, gevoel dat de hersens schrompelen, gevoel dat er lucht in je hoofd zit). Men heeft last van vermoeidheid. Soms wordt genoemd: minder gevoel in de huid (gevoel van tweede huid waardoor je minder gevoel hebt), kramp in de spieren, trillingen, en stijfheid.
Contact Medisch Spreekuur Partydrugs
Mensen die de klachten herkennen en (party)drugs gebruiken of in het verleden hebben gebruikt, kunnen telefonisch een afspraak maken. Het behandelen van medische problemen na gebruik van drugs is specialistisch werk waar huisartsen vaak weinig mee in aanraking komen. Vandaar dat ook huisartsen terecht kunnen bij Brijder voor advies.
Meer info en aanmelding:
Gerard Alderliefste, verslavingsarts,
Brijder Verslavingszorg
Richard Holkade 12, Haarlem
088 - 358 38 00
Spreekuur te Haarlem op maandag. Uitsluitend op afspraak.
Een telefonisch consult kost niets. Een consult op het spreekuur wordt vergoed door de zorgverzekeraar (na aftrek van de eigen bijdrage). Enkele Belgische zorgverzekeraars vergoeden het spreekuur ook.
Met vriendelijke groet,
Martin Sijes