XTC en derealisatie
Je code was: Xtc, derealisatie
Beste vraagsteller,
Het kan zijn dat je ervaring komt door het hebben van een druk leven. Het heeft soms ook te maken met de levensfase waarin je verkeert. Als je gevoelig bent voor psychische klachten zoals bijvoorbeeld derealisatie kan XTC dat inderdaad versterken en meer naar boven doen komen. Je doet er goed aan dan geen XTC te gebruiken. Het zou vervelend zijn als je meer klachten krijgt. Je weet dat simpelweg niet zeker van te voren. Drugsgebruik blijft risicovol, dat kun je niet uitsluiten.
Voor nu raad ik je aan rustig aan te doen met drugs, of beter het helemaal niet te gebruiken. De keus is aan jou of je het nog een keertje doet in het festivalseizoen. Zo ja, test je XTC dan weet je de sterkte. Houd je dosering laag, zie XTC werking- dosering. Combineer niet met andere middelen. Op die manier beperk je de kans op toenemende klachten, uitsluiten doe je dat dus nooit.
Verder is het wellicht een idee wat meer rust te nemen. Het lijkt erop dat je drukke bestaan ervoor zorgt dat je door je leven, je dagelijkse bestaan vliegt. Als je dan alleen bent, kan het best zo zijn dat dan pas de gelegenheid hebt terug te kijken en te verwerken. En denkt: waar is de tijd gebleven, wat heb ik nou eigenlijk gedaan? Sommige mensen hebben profijt van yoga of meditatie. Dat helpt je meer tot jezelf te komen en bewuster in het leven te staan, met twee benen op de grond. Denk dan aan een variant als Hatha Yoga, niet de power yoga op de sportschool.
Maak je niet te druk. Het is zoals het is. Als je je enorm gaat opwinden over wat er mogelijk mis is, voel je je alleen maar meer gestressed en klachten nemen daardoor al toe. Laat het gaan en zorg goed voor jezelf. Heb je sterk het gevoel dat het door XTC komt, neem dat serieus en laat XTC staan. De festivals zijn ook leuk zonder! Blijf je zitten met gedachtes of het wel goed met je gaat? Dan kun je altijd naar een psycholoog gaan.
Als ik je verhaal lees denk ik dat het goed is om eerst eens wat meer rust in je bestaan in te bouwen. Als je namelijk steeds heen en weer rent en vliegt, is het niet gek dat recente gebeurtenissen lang geleden lijken. Daar hoef je je op zich geen zorgen over te maken lijkt me.
Met vriendelijke groet,
Eline