Smetvrees en cannabis

VRAAG

Ik heb al een tijdje last van smetvrees Paar dagen geleden een nare ervaring met wiet gehad ook gekots maar nu lijkt het dat het stukken erger is geworden was heel vaak me handen nu Zou het door de nare ervaring met de wiet kunnen komen? Of dat me smetvrees uberhoud door de wiet is ontstaan?

ANTWOORD

Je code was: 21

Beste vraagsteller,

Bedankt voor je vraag. Wat naar dat je die ervaring hebt gehad. Je hebt een bad trip gehad. Sterke gevoelens van angst of controleverlies zorgen ervoor dat je lichaam in een 'fight or flight' modus gaat. Hierbij ervaart het lichaam veer stress dat zich uit in braken, hartkloppingen of angst. Het duurt even voor het lichaam weer tot rust is na een bad trip.

Het is niet bij ons bekend of smetvrees veroorzaakt kan worden door cannabisgebruik. Dit lijkt mij onwaarschijnlijk. Het zou wel goed kunnen dat cannabisgebruik, zeker bij een nare ervaring, effect kan hebben op hoe dwanghandelingen als smetvrees tot uiting komen. Dan heb je er misschien al last van gehad en nu je kwetsbaarder bent voor angst komt het meer naar boven.

Een dwanghandeling (zoals smetvrees) heeft als functie dat angst voor korte tijd wordt opgeheven. Bijvoorbeeld: je hebt de angstgedachte: "de bacterie maakt me ziek", dus ik was mijn handen en de angstgedachte is weg. Het wordt dus een manier om met 'angst' om te gaan. Op deze manier kan je jezelf een dwangstoornis aanleren.

Lichte dwangstoornissen komen vaak voor. Gelukkig zijn ze vaak met simpele technieken ook weer af te leren of onder controle te krijgen. Je huisarts is als het goed is op de hoogte wie bij jou in de buurt kan helpen bij zulke technieken. Maak een afspraak om het hier eens met je huisarts over te hebben. Neem eventueel het antwoord van deze vraag mee. 

Afleiding zoeken, niet focussen op de klachten, lichaamsbeweging, voldoende slaap, of op andere manieren rust in je lichaam en geest krijgen kunnen helpen bij de gevolgen van een bad trip. We horen ook van veel mensen dat yoga of mindfullness bijdragen. Dit moet je wel liggen natuurlijk.

Met vriendelijke groet,

Sjoerd

 

 

26 februari 2018
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >