Hoofdpijn en onrust na gebruik

VRAAG

Afgelopen zaterdag heb ik de domme keuze gemaakt om speed te gebruiken gecombineerd met een beetje mdma. Ik ben bekend met paniekaanvallen maar dit was de laatste tijd redelijk onder controle. Op het festival ging het goed. Aan het einde van het festival merkte ik druk op mijn borst, zoals ik dit vaker heb gehad dus dit maakte mij niet onrustig. Eenmaal thuis lukte het niet om te slapen, voornamelijk door de hartkloppingen en vanuit daar het gevoel te hebben dood te kunnen gaan. De volgende dag, na een nacht niet slapen, voelde ik mij eigenlijk wel goed. Zo ook maandag. Dinsdag voelde ik mij slechter. Veel onrust en soms last van hartkloppingen. Dinsdagavond nam dit toe waardoor ik besloten had oxazepam te nemen voor de nacht, helaas met niet extreem veel resultaat. Woensdag bleef de onrust ook aanwezig. Woensdagavond werd dit dusdanig heftig dat een vriend mij is komen ophalen. Hierbij erge hoofdpijn in de vorm van tintelingen en een drukkend gevoel. Vandaag eigenlijk ook continu last van hoofdpijn, tintelingen door mijn hele gezicht, een heel warm gezicht, veel zweten en druk achter mijn ogen. Dit maakt mij erg onrustig, bang om psychotisch te kunnen worden en bang dat dit nooit meer voorbij gaat. Mijn huisarts adviseert oxazepam of diazepam in te nemen, maar eigenlijk voelt dit niet fijn. Graag zou ik jullie advies willen mbt de hoofdpijn en onrust.

ANTWOORD

Wat een vervelende situatie zeg. Hoe gaat het nu met je? Graag wil ik je eerst even gerust stellen. De klachten die je hebt zijn wel vervelend, maar niet erg. Deze klachten kunnen ook gewoon weer weg gaan. Ik ga je wat meer info geven.

Als je opwekkende drugs gebruikt, komt je lichaam in een stressmodus te staan. Mede daarom voel jij je energiek, is je hongergevoel weg en krijg je spierspanning. Deze modus is een belasting voor je lichaam en daardoor kan je de dagen na gebruik moe zijn bijvoorbeeld. Diezelfde stressmodus gaat ook aan als je in gevaar bent. Bijvoorbeeld als er een tijger plots op je af komt rennen. Als je drugs combineert, geeft dat onvoorspelbare reacties. Als je uppers combineert, is de belasting op je lichaam groter.

Zeker na een uur of 12-18 na laatste dosis kan je er van uitgaan dat de drugs geen effect meer hebben. Na ongeveer 48 uur is het helemaal uit je lijf. Het feit dat je nog wel fysieke klachten hebt, zegt eigenlijk dat de oorzaak ergens anders ligt. Namelijk in de richting van een angstreactie van je lijf. Het lijkt er op dat die stressmodus nog steeds op 'aan' staat. Dat is goed nieuws, die kan je ook gewoon weer op 'uit' zetten.

Daar heb je invloed op. Maar de eerste stap is wel acceptatie. Wees niet boos op jezelf, op anderen of de situatie. Probeer echt te accepteren dat de situatie nu maar even zo is. Vertrouw er op dat het weer over gaat. Als je het kan accepteren, dan is de volgende stap om aan je lichaam te laten zien, dat het niet nodig is om die stress modus aan te houden. Een goed hulpmiddel hiervoor is door op je ademhaling te letten. Technieken hiervoor zijn ontspannings(ademhalings)oefeningen, maar ook meditatie of yoga kan helpen.

Andere manieren wat kan helpen is afleiding zoeken, een vast slaapritme, proberen stress te vermijden, gezond eten en eventueel licht te sporten. Probeer ook geen alcohol, drugs en het liefst ook geen koffie en nicotine binnen te krijgen. Dat zet juist die stressmodus aan. Geef jezelf echt even de tijd. Het gaat over. Maar dit heeft soms gewoon tijd nodig. Als je merkt dat je klachten minder worden, is dat een goed teken. Dan heb je de juiste aanpak.

Succes en een hartelijke groet,

Dion

25 augustus 2022
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >