Xtc en citalopram

VRAAG

hey hallo, ik heb een vraag ik slik nu al bijna 2jaar citalopram 40mg voor depressie en angststoornis. ik wil deze zomer weer eens een festival pakken met een vriend van mij nou heb ik gelezen dat mdma en 3m met citalopram sowieso een no go is vanwege risico op serotonine syndroom. ik gebruik overigens alleen wiet heb vroeger voordat ik mijn medicatie kreeg wel veel mdma gebruikt. ik had gelezen dat speed in lage doseringen niet echt een gevaar is en dat 2cb ook een mogelijkheid is. ketamine zou ook kunnen maar dit doe ik niet graag op festivals. als iemand mij zou kunnen helpen met een advies. ik wil ook een keer genieten van een leuke festival in de zomer ik snap dat een xtc het echt niet word maar ik ben al zolang klachten vrij

ANTWOORD

Beste vraagsteller,

Over xtc en citalopram zeggen we dit:

Het risico op serotoninesyndroom (een toestand met oververhitting, epilepsie en verwardheid als gevolg van teveel serotonine) is wel aanwezig, maar waarschijnlijk niet heel groot. Bij andere antidepressiva is het gevaarlijker. Een onzekere factor blijft de persoonlijke gevoeligheid voor deze middelen en verder de doseringen. Met max 1 à 1,5 mg MDMA per kg lichaamsgewicht lijkt het risico beperkt. Dat betekent dat de xtc dus wel getest moet zijn.

Heb je bijwerkingen van citalopram? 

Vaak komen voor: misselijkheid, droge mond, slaperigheid, slapeloosheid, zweten, hoofdpijn. Gejaagdheid, nervositeit, angst, abnormale dromen, concentratiestoornissen, tremor, gevoelsveranderingen aan huid, duizeligheid, aandachtsstoornis, tinnitus, maag-darmklachten, jeuk, spierpijn, gewrichtspijn, moeite met urineren, seksuele stoornissen, vermoeidheid. 

Soms neemt het risico op hartritmestoornissen toe. Eentje daarvan heet QT-verlenging.

Stel dat je angst voelt dan kan je geen drugs nemen vanwege bad trip gevaar. Ook als je nog depressief bent moet je het niet doen. Je kan dan langer last hebben. Lees de volgende link ajb goed door en kijk of je de risico's aanvaardbaar vindt. Laat ons ook weten hoe het je vergaan is ajb!

Kijk verder in ons vraag en antwoord bestand naar de andere gevraagde combinaties, die inderdaad minder risico hebben.

Verder: je bent gelukkig klachtenvrij. Is het een idee dat je een keer met de huisarts gaat praten over voorzichtig en langzaam afbouwen van de citalopram?

Mvg,

Gerard A

drugsarts 

25 april 2025
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >