Lithium en Haldol, ketamine en mdma

VRAAG

Ik neem sinds kort lithium en Haldol (800 mg en 2 mg) voor mijn bipolaire stoornis. Voorheen gebruikte ik af en toe ketamine en mdma. Kan ik dit nog af en toe (3-4 keer per jaar) doen? Waar moet ik op letten?

ANTWOORD

Beste vraagsteller,

Sorry voor het late antwoord. Heb je al ervaringen opgedaan? Wij lezen graag verslagen.

XTC - Lithium  (Priadel/Camcolit)

Allereerst kijk je naar bijwerkingen van Lithium. Dat is een enorme lijst, kijk maar eens in de bijsluiter. Want je wilt fit zijn voor drugsgebruik. Anders verhoogt het risico op een bad trip.

Die bijwerkingen zijn vaak alleen in het begin aanwezig, maar hangen ook van de dosering en de bloedspiegel af. Je kan ook nagaan welke bijwerkingen door de effecten van de drugs kunnen worden versterkt.

Van XTC met Lithium kun je een versnelling van het serotoninesyndroom verwachten. Die toestand geeft verwardheid, oververhitting en epileptische aanvallen . Dat betekent dat de xtc effecten waarschijnlijk sterker zijn dan zonder Lithium. Dat zou een lagere dosering van –geteste- xtc aan te raden maken.

Ook de kans op watervergiftiging is verhoogd. Dan wordt het zout, het natrium in het lichaam te laag. Dat betekent dat er minder water mag worden genuttigd. Maximaal 1 glas per uur. Dan is er nog een reden om het niet te doen: de verhoogde kans op hartritmestoornissen ( die heten QT verlenging , mocht je dit met je arts bespreken) . Ook bij Lithium alleen is het goed om dat al in de gaten te houden.

XTC-Haldol

Nadelige gevolgen van Haldol naast XTC kunnen zijn dat de serotonine spiegel te hoog wordt, en dat kan dan serotoninesyndroom geven. Verder kunnen de stimulerende effecten van XTC worden teruggedrongen. Met asl risico dat je meer xtc gaat nemen, wat af te raden is. 

Ketamine-Lithium/Haldol

Hier is bij beide middelen het risico aanwezig op een hartritmestoornis, de zgn. QT verlenging, waar sommige mensen ook aanleg voor hebben. Goed om dat te weten van je zelf. 

MVG,

Gerard A

drugsarts 

04 juli 2025
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >