Heb ik vervuilde wiet gerookt?

VRAAG

Beste drugs-infoteam, Gisteravond had ik na een avondje gematigd drinken met vrienden besloten om nog een joint te smoken. Ik doe dat niet zeer frequent (1 à 2 keer per maand). Ik had de joint van pure wiet gerold, wat ik al vrij lang niet gedaan had. Na ongeveer een minuut of 10 begon ik ademhalingsklachten te ervaren. Het voelde alsof mijn lichaam alleen nog maar automatisch inademde, terwijl uitademing geforceerd moest worden. Daarna volgden in fasen of golven de andere symptomen: klemmende en knarsende kaken, hartkloppingen, suizende oren en vooral heel veel stuiptrekkingen. Op een gegeven moment trilde en stuipte ik zo erg dat ik mijn glas niet meer goed naar mijn mond kreeg. Ik ervoer ook paranoia: ik was bang dat de effecten nooit meer zouden overgaan en dat ik gek zou worden. Mijn zus is langsgekomen om me suiker en gezelschap te bieden en uiteindelijk kalmeerden de symptomen, zo'n 2 à 3 uur na het begin. Bij wakkerworden heb ik het idee dat mijn hart nog steeds iets sneller klopt. Ik vraag me af of dit soort effecten van vaker voorkomen na wietgebruik, of dat de wiet (gekocht in de coffeeshop) vervuild was met andere stimulerende middelen. Is er een plek waar ik mijn wiet of urine kan laten testen? Alvast bedankt!

ANTWOORD

Beste vraagsteller,

Goed dat je ons benadert en vervelend om te lezen dat je deze ervaring hebt gehad. Ik wil je direct geruststellen: je hebt niets kapot gemaakt in je hersenen of lichaam. Voor wat ik kan lezen heb je waarschijnlijk een bad trip gehad. Dat is ontzettend vervelend en vooral ook erg angstig. Hartstikke goed dat je je zus gevraagd hebt om langs te komen en gezelschap te laten houden. In een bad trip kun je namelijk echt heel angstig zijn en dan kun je beter niet alleen zijn. 

Als je benieuwd bent om te achterhalen of er iets anders in de wiet zat, dan zou je kunnen overwegen een drugstest bij een drogisterij te halen (kan ook online). Ik vermoed zelf niet dat er iets anders in zat. Je geeft eigenlijk al aan dat je een pure wietjoint gerookt hebt en dat dit iets is dat je een lange tijd niet meer gedaan hebt. Je rookt ook niet zeer frequent schrijf je. Deze variabelen zorgen er voor dat je geen hoge tolerantie hebt voor wiet. Je hebt die avond gedronken en besloot later om een joint te roken en dat viel verkeerd. Middelen combineren kan voor onvoorspelbare reacties zorgen en mogelijk heb je simpelweg te hoog gedoseerd met de wiet. Daar kun je angstig, paranoia van worden en kunnen er vreemde symptomen opspelen zoals de moeite die je ervaarde met ademhalen. Je kunt een bad trip het beste zien als een heftige stressreactie. Je belandt dan eigenlijk in een vecht- of vluchtmodus. Je spieren spannen aan, je harstlag schiet omhoog en je soms ervaar je ook een flink verhoogd angstniveau. Hoe gek het ook klinkt, cannabis laat je hart ook iets sneller kloppen. In de dagen erna zou dit langzamerhand wel wat moeten af gaan nemen. Dat je de dag erna nog wakker wordt met een hogere harstlag vind ik dan ook niet zo gek. Je hebt immers nog veel van de stress en angst in je lichaam zitten. Je kunt even last hebben van paniek, maar dat zal zakken.

Voor nu is het daarom ook voor jou belangrijk om rustig aan te doen. Gebruik even een langere periode geen alcohol, cannabis of andere drugs en zorg voor veel ontspanning. Probeer met mensen die je vertrouwt in je omgeving of je angst en ervaring te praten. Probeer niet te veel jouw klachten te googlen, want dit kan voor meer stress zorgen wat weer leidt tot meer focus op je klachten. Je komt er sowieso weer bovenop!

Tot slot, kun je je wiet laten testen. Bijvoorbeeld in Groningen bij de testservice. Vertel bij de testservice dan ook wat je ervaring is geweest me deze wiet.

Vriendelijke groet,

Calvin

13 augustus 2023
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >