Welk middel moet ik gebruiken?

VRAAG

Hallo, Ik ga straks naar decibel, wat kan ik het beste gebruiken? Het liefst wil ik niet misselijk worden of overgeven, dat m'n kaken op en neer gaan vind ik niet erg. Ik zat zelf aan pure mdma, 4fmp of pillen te denken om te gebruiken. Welke is het beste? En kan ik de combinaties 4fmp met xtc doen of beter 4fmp met pure mdma? Mvg Anoniem

ANTWOORD

Je code was: 4fmpmdma

Beste vraagsteller,

Allereerst, je hoeft niet perse iets te gebruiken op een festival. Welke drug het beste is, kunnen wij je niet vertellen. Elke drug heeft risico's en mensen verschillen in wat ze prettig vinden. Lang niet iedereen heeft drugs nodig om zich te vermaken op een festival.

Als je toch een van deze middelen wilt gaan gebruikten, laat het dan bij één middel; combineer niet. Drugsgebruik gaat gepaard met een aantal gezondheidsrisico's. Deze risico's beperk je aanzienlijk door middelen niet te combineren. Ook niet met alcohol en/of cannabis.

Ik kan je niet adviseren over welk middel je moet nemen. Dat is niet helemaal de insteek van drugsinfoteam.nl. Wat ik je wel kan zeggen is dat gebruikers van MDMA (poeder, kristallen of XTC) doorgaans vaker misselijkheidsklachten ervaren dan gebruikers van 4-FMP. Ook de comming down van 4-FMP wordt door gebruikers als 'milder' ervaren dan die van MDMA. Dit wil overigens niet zeggen dat 4-FMP minder schadelijk is dan MDMA! Er is onvoldoende onderzoek verricht om hier iets over te kunnen zeggen.

Lees hoe dan ook voor je een van deze (of andere) middelen gaat gebruiken goed door wat je kunt verwachten. Veel klachten en complicaties hadden voorkomen kunnen worden als gebruikers zich vooraf hadden ingelezen. Zoek uit hoe je de kans op oververhitting, watervergiftiging, uitputting en hersenschade zo klein mogelijk kan maken. Zorg dat je weet wat je kunt doen als je je (lichamelijk of geestelijk) niet lekker voelt. Mensen onderschatten vaak de impact van een middel als XTC (of 4-FMP). Zorg dat je weet wat je doet!

Ten slotte wens ik, met of zonder drugs, heel veel plezier toe op Decibel! 

Groet,
Nick

 

15 augustus 2015
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >