Geen effect van cannabis

VRAAG

Beste, De laatste tijd blow ik wat vaker dan vroeger, ik rook nu ongeveer 3 of 4 keer per week cannabis tegen stress. Een poosje geleden rookte ik een joint en werd behoorlijk stoned met soms trip achtige effecten. Laatst rookte ik dezelfde cannabis soort maar werd veel minder stoned en voelde bijna niks, vervolgens raakte ik gefrustreerd omdat ik niet stoned werd en ging als het ware forceren door ontspannende muziek te luisteren. Is het normaal dat ik soms bijna niks merk van de cannabis? Zijn jullie bekend met dit verschijnsel? Alvast veel dank voor jullie tijd!

ANTWOORD

Beste vraagsteller, 

Bedankt voor je vraag. We horen dit zeker vaker. Kan kom door tolerantie, de cannabis (ondanks dat ie hetzelfde is) of door de set of setting. Ik loop ze door met je.

Allereerst heb je tolerantie. Je blowt al een tijd, dus je kunt wat tolerantie ervaren. Dat wil zeggen dat jij 'goed' tegen cannabis kan. Je hebt meer nodig om hetzelfde te ervaren en voelen. Mogelijk heb je dus wat minder gerookt dan de keer dat je een heftiger trip hebt gehad. Daarna komen we bij de wiet. Ondanks de verkoop van cannabis in Nederland relatief gedoogd is, is de handel en inkoop dat niet. Er werken ook geen laboranten bij een coffeeshop en wietplantages, wat inhoudt dat zij ook nooit exact weten wat zij kweken of maken. Dat jij een bepaalde cannabis gekocht hebt en deze een week later opnieuw koopt wil niet altijd zeggen dat dit exact dezelfde cannabis is. Mogelijk is het een andere soort of mogelijk net van een andere plant. Dat kan op zichzelf ook al wel verschil in effect geven en soms zelfs een afwezigheid van effect veroorzaken. 

Tot slot terugkomend op de de set en setting. Dit houdt eigenlijk in hoe jij je op het moment van het blowen voelt en waar jij je bevindt. Mogelijk zat je er op die dag wat minder lekker in dan die keer ervoor, je schrijft immers dat je stress ervaart. Als je veel stress ervaart dan werkt dit ook anders dan wanneer jij je chill en ontspannen voelt. Het geforceerde 'ik wil even lekker ontspannen' gaat dan averechts werken je lichaam blijft dan 'aan' staan. Probeer daarom ook liever geen cannabis te roken om je stress te verminderen, dit werkt soms maar tijdelijk en vergroot de kans op een afhankelijkheid. Probeer eens alternatieven om tot ontspanning te komen of kijk goed naar de bron waar de stress vandaan komt. Mogelijk kun je daar iets aan veranderen.

Vriendelijke groet,

Calvin 

 

15 mei 2024
NIET GEVONDEN WAT U ZOEKT Stel een Vraag >